Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Umbria

Centrinės Italijos regionas Umbria (Umbrija) – tankiai apaugusių kalvų, kurių viršūnėse įsikūrę kaimai, ir ikoniškų istorinių miestų (pavyzdžiui, Orvjeto ir Asyžiaus) kraštas. Per metus čia pagaminama apie vieną milijoną hektolitrų vyno. Tai tesudaro trečdalį kaimyninėje Toskanoje pagaminamo vyno, todėl Umbrija pagal gamybos apimtį yra ketvirtas tarp mažiausių vyno gamybos regionų. Jį, išsidriekusį pačioje Italijos pusiasalio širdyje, supa kaimyninė Toskana, Markė ir Lacijus. Tai vienintelis Italijos regionas, kuris nesiriboja su jūra ar kaimyninėmis šalimis.

2010 m. viduryje tebuvo pagaminama apie 17 proc. DOC lygio vyno, tačiau šio regiono vyno kokybė ir populiarumas didėja. Įtakos galėjo turėti tai, kad buvo pasamdyti vynininkystės specialistai konsultantai, t. y. pasinaudota devintojo ir dešimtojo dešimtmečio praktika, taikyta kokybiško vyno gamybos teritorijose – Toskanoje, Pjemonte ir Friulyje. Dėl tokių investicijų kur kas pagerėjo vyno, gaminamo iš Sangiovese (pagrindinės regiono veislės), kokybė, tačiau daugelis naujų aukštos kokybės vyno rūšių gaminamos iš kitų veislių vynuogių: raudonieji – iš Cabernet Sauvignon, Merlot ir Pinot Noir, baltieji – iš Chardonnay. Umbrijos vyno, kurio fermentacija vyksta statinėse, stilius sukurtas sumaišius Chardonnay ir Grechetto veisles. Kadangi šis vynas kainuoja daug mažiau nei kaimyninės Toskanos vynas, jis pritraukia gerokai daugiau dėmesio ir šalyje, ir tarptautiniu mastu.

Umbrijos klimatas panašus į Toskanos – šaltos ir lietingos žiemos, tačiau sausos ir labai saulėtos vasaros. Išimtis – vakarinė Perudžos dalis, kurioje temperatūros pokyčiai yra ne tokie dideli dėl Trazimeno ežero įtakos (didžiausio Apeninų pusiasalio ežero). Daugelis šio regiono vynmedžių auga kalvų šlaituose iškirstose terasose ir tai atsispindi daugumoje šios teritorijos DOC pavadinimų (it. colli – kalvos).

Umbrija, kaip ir centriniai Markės ir Lacijaus regionai, geriausiai žinoma dėl baltojo vyno, kuris sudaro apie 60 proc. visos vyno gamybos. Nepaisant per daugybę metų pakitusio stiliaus, didžiausiu regiono DOC rajonu, kuriame pagaminama 80 proc. viso vyno, išlieka Orvjetas (dėl Trebbiano vynuogių veislės). Trebbiano taip pat siejama su Procanico veisle, tačiau manoma, kad tai geresnės kokybės veislė, kuriai būdingos mažesnės vynuogių kekės ir iš kurios gaminamas geresnės kokybės vynas.

Daugiau apie Umbria vyną

Mažėjantis
puslapyje
 • Vynas Antinori Santa Cristina Bianco Umbria IGT*


  Vynas užsakymui

  750 ml
  Baltas vynas / Sausas / Lengvas
  Gamintojas: Marchesi Antinori / Italija / Regionas: Umbria
  Gana šviesios spalvos vynas turi nežymų žalsvą atspalvį. Aromatas santūrus, tačiau jame susipynę įvairūs gėlių ir šviežių vaisių kvapai. Lengvas, vaisių ir rūgšties skonio balansas. Sužinoti daugiau
  12,00 €
  *PARTNERIŲ PREKĖ. Pristatymas gali užtrukti iki 5 darbo dienų
 • RUFFINO Orvieto Classico DOC*


  Vynas užsakymui

  750 ml
  Baltas vynas / Pusiau sausas
  Vynuogės: Grechetto
  Gamintojas: Ruffino / Italija / Regionas: Umbria

  Baltasis pusiau sausas rūšinis iš Ruffino vyninės.

  Minimalus užsakymas 3 buteliai.

  Sužinoti daugiau
  9,00 €
  *PARTNERIŲ PREKĖ. Pristatymas gali užtrukti iki 5 darbo dienų
 • Rinkinys "Itališka vasara"  Gamintojas: / / Regionas:

  Čia rasite madingąjį Prosecco iš Veneto, ypač retą rožinį Pinot Grigio Rosato vyną, vienos labiausiai vertinamų Italijos vyninių Feudi di San Gregorio vyną iš Campanijos, bei Toskanos, Umbrijos ir Lazio regiono vynus.

  Sužinoti daugiau
  62,80 €

  Kaina nuo: 8,00 €

 • Įspūdingo skonio Itališki vynai  Gamintojas: / / Regionas:

  Rausvas vynas Pinot Grigio iš Veneto regiono ir baltasisi iš Umbrios.

  Keturi raudoni vyni: Amarone stiliaus, solidaus skonio Gran Passione iš Veneto, puikus klasikinis Chianti Riserva iš Toskanos ir nestandartinis Syrah iš Romos... Sužinoti daugiau

  82,00 €

  Kaina nuo: 8,00 €

 • Grill rinkinys  Gamintojas: / / Regionas:
  Puikių vynų rinkinys prie laužo kepsnių gamtoje. Sužinoti daugiau
  79,50 €

  Kaina nuo: 11,00 €

 • Fattoria ColSanto SAGRANTINO di Montefalco DOCG


  2013 / 750 ml
  Raudonas vynas / Sausas / Vidutinio sunkumo
  Gamintojas: Livon / Italija / Regionas: Umbria / Vietovė: Montefalco
  Gilbert & Gaillard 90 (2011),
  Aromate susipina tabakas, raudoni vaisiai ir prieskoniai. Burnoje kompleksiškas, kupinas galingų, bet minkštų taninų. Sužinoti daugiau
  39,00 €

  Nebeturime

 • Falesco VITIANO Bianco Umbria IGP


  2021 / 750 ml
  Baltas vynas / Sausas / Vidutinio sunkumo
  Vynuogės: Chardonnay, Vermentino
  Luca Maroni 90 (2019)

  Intensyvaus tropinių vaisių aromato ir solidaus bei švelnaus skonio baltas vynas.

  Sužinoti daugiau
  11,00 €
 • Falesco VITIANO Rosso Umbria IGP


  2020 / 750 ml
  Raudonas vynas / Sausas / Sunkus
  Vynuogės: Cabernet Sauvignon, Merlot, Sangiovese
  Luca Maroni 95 (2019, 2018), Luca Gardini 94 (2018), James Suckling 91 (2018, 2016, 2014), Guida essenziale ai vini d'Italia 91 (2015), The Wine Advocate (R. Parker) 89 (2009), 93 (2003),

  Geriausiai pasaulyje perkamas (Best seller) Falesco vyninės vynas. Tai įvairiapusis, gan naujoviško stiliaus raudonąsis vynas.

  Sužinoti daugiau
  11,00 €
Mažėjantis
puslapyje
  Kraunama...