Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Umbria

Centrinės Italijos regionas Umbria (Umbrija) – tankiai apaugusių kalvų, kurių viršūnėse įsikūrę kaimai, ir ikoniškų istorinių miestų (pavyzdžiui, Orvjeto ir Asyžiaus) kraštas. Per metus čia pagaminama apie vieną milijoną hektolitrų vyno. Tai tesudaro trečdalį kaimyninėje Toskanoje pagaminamo vyno, todėl Umbrija pagal gamybos apimtį yra ketvirtas tarp mažiausių vyno gamybos regionų. Jį, išsidriekusį pačioje Italijos pusiasalio širdyje, supa kaimyninė Toskana, Markė ir Lacijus. Tai vienintelis Italijos regionas, kuris nesiriboja su jūra ar kaimyninėmis šalimis.

2010 m. viduryje tebuvo pagaminama apie 17 proc. DOC lygio vyno, tačiau šio regiono vyno kokybė ir populiarumas didėja. Įtakos galėjo turėti tai, kad buvo pasamdyti vynininkystės specialistai konsultantai, t. y. pasinaudota devintojo ir dešimtojo dešimtmečio praktika, taikyta kokybiško vyno gamybos teritorijose – Toskanoje, Pjemonte ir Friulyje. Dėl tokių investicijų kur kas pagerėjo vyno, gaminamo iš Sangiovese (pagrindinės regiono veislės), kokybė, tačiau daugelis naujų aukštos kokybės vyno rūšių gaminamos iš kitų veislių vynuogių: raudonieji – iš Cabernet Sauvignon, Merlot ir Pinot Noir, baltieji – iš Chardonnay. Umbrijos vyno, kurio fermentacija vyksta statinėse, stilius sukurtas sumaišius Chardonnay ir Grechetto veisles. Kadangi šis vynas kainuoja daug mažiau nei kaimyninės Toskanos vynas, jis pritraukia gerokai daugiau dėmesio ir šalyje, ir tarptautiniu mastu.

Umbrijos klimatas panašus į Toskanos – šaltos ir lietingos žiemos, tačiau sausos ir labai saulėtos vasaros. Išimtis – vakarinė Perudžos dalis, kurioje temperatūros pokyčiai yra ne tokie dideli dėl Trazimeno ežero įtakos (didžiausio Apeninų pusiasalio ežero). Daugelis šio regiono vynmedžių auga kalvų šlaituose iškirstose terasose ir tai atsispindi daugumoje šios teritorijos DOC pavadinimų (it. colli – kalvos).

Umbrija, kaip ir centriniai Markės ir Lacijaus regionai, geriausiai žinoma dėl baltojo vyno, kuris sudaro apie 60 proc. visos vyno gamybos. Nepaisant per daugybę metų pakitusio stiliaus, didžiausiu regiono DOC rajonu, kuriame pagaminama 80 proc. viso vyno, išlieka Orvjetas (dėl Trebbiano vynuogių veislės). Trebbiano taip pat siejama su Procanico veisle, tačiau manoma, kad tai geresnės kokybės veislė, kuriai būdingos mažesnės vynuogių kekės ir iš kurios gaminamas geresnės kokybės vynas.

Daugiau apie Umbria vyną

Mažėjantis
puslapyje
 • Grill rinkinys  Gamintojas: / / Regionas:
  Puikių vynų rinkinys prie laužo kepsnių gamtoje. Sužinoti daugiau
  57,00 €

  Kaina nuo: 11,00 €

  Nebeturime

 • Falesco VITIANO Bianco Umbria IGP


  2021 / 750 ml
  Baltas vynas / Sausas / Vidutinio sunkumo
  Vynuogės: Chardonnay, Vermentino
  Luca Maroni 90 (2019)

  Intensyvaus tropinių vaisių aromato ir solidaus bei švelnaus skonio baltas vynas.

  Sužinoti daugiau
  11,00 €

  Nebeturime

 • Falesco VITIANO Rosso Umbria IGP


  2020 / 750 ml
  Raudonas vynas / Sausas / Sunkus
  Vynuogės: Cabernet Sauvignon, Merlot, Sangiovese
  Luca Maroni 95 (2019, 2018), Luca Gardini 94 (2018), James Suckling 91 (2018, 2016, 2014), Guida essenziale ai vini d'Italia 91 (2015), The Wine Advocate (R. Parker) 89 (2009), 93 (2003),

  Geriausiai pasaulyje perkamas (Best seller) Falesco vyninės vynas. Tai įvairiapusis, gan naujoviško stiliaus raudonąsis vynas.

  Sužinoti daugiau
  11,00 €

  Nebeturime

Mažėjantis
puslapyje
  Kraunama...