Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Feudi di San Gregorio LACRYMA CHRISTI del Vesuvio DOC rosso


2013 / 750 ml
Rūšinis vynas su saugoma kilmės vietos nuoroda
Raudonas vynas / Sausas / Vidutinio sunkumo
Vynuogės: Aglianico, Piedirosso
Alkoholio kiekis: 12.5% tūrio
Kamštis: natūralus
Gamintojas: Feudi di San Gregorio / Italija / Regionas: Campania / Vietovė: Vesuvio
Robert Parker 89 (2013), 91 (2010), Wine Enthusiast 88 (2013), China Wine Awards - aukso medalis (2011)

Būsena: Laikinai prekės nebeturime.

10,50 €
Spalva: rubino raudonumo
Kvapas: šviežiai skintų raudonųjų vaisių aromatas
Skonis: šviežių laukinių vaisių ir saldžių taninų švelnumas
Rekomenduojama patiekimo temperatūra: 16-18 °C.
Rekomenduojama prie: keptos mėsos, mėsos
Rekomenduojama laikyti butelyje: 1-3 metus

Legenda byloja, kad vynuogės aplink Vezuvijų pradėjo augti nukritus Kristaus ašaroms. Pagal šį neįtikėtiną scenarijų didžiausio Europos ugnikalnio papėdėje Kristaus ašaros (lot. Lacryma Christi) virto geriausios veislės vynuogėmis.


Fermentacija ir maceracija vyksta nerūdijančiojo plieno talpyklose 2–3 savaites.
Brandinimas: 4–5 mėnesius nerūdijančiojo plieno talpyklose.


Šis vynas rekomenduojamas kaip puiki dovana.


Feudi di San Gregorio daugybę metų kartu su Neapolio ir Milano universitetų techniniais konsultantais vykdo projektą, skirtą šių ypatingų vynuogių vertei pripažinti. Atlikdama po savo teritoriją pasklidusios šios veislės patriarchės, gyvuojančios daugybę amžių ir pasižyminčios ypatingu žavesiu, tyrimą ir analizuodama įvairių atrinktų Aglianico teritorijų dirvožemį bei mikroklimatą (Taurazio, Vulturės ir Taburno), Feudi di San Gregorio priskiria šią vynuogių veislę prie pagrindinių veislių pasaulyje.


Feudi di San Gregorio - viena žymiausių Italijos vyninių, 2013 metais prestižiniame Oscar del Vino renginyje pelniusi Italijos metų vyninės apdovanojimą. Tuo tarpu, vienas iš vyninės konsultantų, Riccardo Cotarella pelnė metų vyndario apdovanojimą.


www.feudi.it


Puikių tradicijų vynuogių veislė Aglianico yra didingiausia ir svarbiausia vynuogių veislė pietuose. Iš jos gaminamas puikusis pietų Italijos vynas.  Aglianico laikoma viena iš geriausių Italijos raudonųjų vynuogių veislių. Dėl vynuogių pavadinimo kilmės nesutariama. Skirtinguose veikaluose žodžio Aglianico (arba Glianica) kilmė siejama su Hellanico arba Elenico, pripažįstant, kad tai graikiškos kilmės vynuogių veislės, išvestos Eubojoje (Graikijos saloje), pavadinimas. Džambatista Dela Porta (1592 m.) helėnų vynuogynus susiejo su antikos laikų veisle Helvolae, kurią aprašė Kolumela ir Plinijus. Naujesniais tyrimais, per kuriuos atskleista, kad žodžiai Guaranico ir Glianico skamba panašiai, buvo tęsiamas Guarino Veroniečio, kurį citavo Plinijus, darbas. Nustatyta, kad tarp žodžių Aglianico ir Aleatico nėra tapatumo – vien tik leksinis panašumas, jie išvesti kaip Elėjos (gr. Elea) ir (arba) Velijos (it. – Velia)sinonimai. Dar įdomesnė Andrea Bači (196 m.) etimologinė diskusija, kuriojedidingų raudonųjų vynuogių Aglianico pavadinimas aiškinamasgraikiškais žodžiais aglaos (skaidrus) ir aglaia (didingas).


 

Parašykite atsiliepimą apie šią prekę

Jūs žiūrite: Feudi di San Gregorio LACRYMA CHRISTI del Vesuvio DOC rosso

Prašome įvertinti šią prekę *

  1 žvaigždutė 2 žvaigždutės 3 žvaigždutės 4 žvaigždutės 5 žvaigždutės

Pirkėjų vertinimai

Giedrius (2021-09-24)
Puikus vynas. Primena kelionę po Italiją ir kopimą į Vezuvijų. Mėgavomės šiuo vynu ant kraterio krašto ir Pompėjos griuvėsiuose.
Gaila, kad beveik nesutinkamas Lietuvoje.
Henrikas (2017-02-10)
Puikus vynas. Primena Neapolį ir Vezuvijų. Smagu kad galima rasti Lietuvoje, nes net Kampanijos regione ne visur sutinkamas.
Kristina (2016-04-15)
Manau kaip jaunas vynas jis pasižymi vaisinėmis natomis, pirmas potyris - intencyvus prinokusių raudonųjų uogų, slyvų kvapas, tuomet pajuntamas baltasis pipiras. Minerališkas ryškus ir intencyvus skonis. Burnoje liekanti rugštelė reikalauja sau mėsos. Mielai jį derinčiau su maistu, pvz. jautienos ragu, ar Italijoje taip mėgstamais mėsos kukuliais.
Saulė (2016-04-11)
Agresyvaus skonio vynas. Atidarius butelį jaučiamas cinamono prieskonis, tačiau jis pranyksta, vynui 10 min. pastovėjus atidarytam. Tikėjausi įdomesnių poskonių, tačiau jų neradau - vyno skonis gan "tiesmukiškas".
Virginija (2016-01-17)
Puikus vynas!
Rima (2015-11-13)
Laura (2015-09-30)
Subalansuoto vaisinio skonio, puikus vynas! Esu ragavusi šios rūšies vyno iš Italijos, šis buvo beveik toks pats skanus.
Donatas (2015-07-27)
Vytautas (2015-03-04)
Puikus vynas! Švelnaus skonio, labai molonaus kvapo!
Andrius (2014-09-18)
Solidus, bet man labiau patinka vynas su ąžuolo prieskoniu

Komentarai

  Kraunama...