Legenda byloja, kad vynuogės aplink Vezuvijų pradėjo augti nukritus Kristaus ašaroms. Pagal šį neįtikėtiną scenarijų didžiausio Europos ugnikalnio papėdėje Kristaus ašaros (lot. Lacryma Christi) virto geriausios veislės vynuogėmis.
Fermentacija ir maceracija vyksta nerūdijančiojo plieno talpyklose 2–3 savaites.
Brandinimas: 4–5 mėnesius nerūdijančiojo plieno talpyklose.
Šis vynas rekomenduojamas kaip puiki dovana.
Feudi di San Gregorio daugybę metų kartu su Neapolio ir Milano universitetų techniniais konsultantais vykdo projektą, skirtą šių ypatingų vynuogių vertei pripažinti. Atlikdama po savo teritoriją pasklidusios šios veislės patriarchės, gyvuojančios daugybę amžių ir pasižyminčios ypatingu žavesiu, tyrimą ir analizuodama įvairių atrinktų Aglianico teritorijų dirvožemį bei mikroklimatą (Taurazio, Vulturės ir Taburno), Feudi di San Gregorio priskiria šią vynuogių veislę prie pagrindinių veislių pasaulyje.
Feudi di San Gregorio - viena žymiausių Italijos vyninių, 2013 metais prestižiniame Oscar del Vino renginyje pelniusi Italijos metų vyninės apdovanojimą. Tuo tarpu, vienas iš vyninės konsultantų, Riccardo Cotarella pelnė metų vyndario apdovanojimą.
Puikių tradicijų vynuogių veislė Aglianico yra didingiausia ir svarbiausia vynuogių veislė pietuose. Iš jos gaminamas puikusis pietų Italijos vynas. Aglianico laikoma viena iš geriausių Italijos raudonųjų vynuogių veislių. Dėl vynuogių pavadinimo kilmės nesutariama. Skirtinguose veikaluose žodžio Aglianico (arba Glianica) kilmė siejama su Hellanico arba Elenico, pripažįstant, kad tai graikiškos kilmės vynuogių veislės, išvestos Eubojoje (Graikijos saloje), pavadinimas. Džambatista Dela Porta (1592 m.) helėnų vynuogynus susiejo su antikos laikų veisle Helvolae, kurią aprašė Kolumela ir Plinijus. Naujesniais tyrimais, per kuriuos atskleista, kad žodžiai Guaranico ir Glianico skamba panašiai, buvo tęsiamas Guarino Veroniečio, kurį citavo Plinijus, darbas. Nustatyta, kad tarp žodžių Aglianico ir Aleatico nėra tapatumo – vien tik leksinis panašumas, jie išvesti kaip Elėjos (gr. Elea) ir (arba) Velijos (it. – Velia)sinonimai. Dar įdomesnė Andrea Bači (196 m.) etimologinė diskusija, kuriojedidingų raudonųjų vynuogių Aglianico pavadinimas aiškinamasgraikiškais žodžiais aglaos (skaidrus) ir aglaia (didingas).
Parašykite atsiliepimą apie šią prekę
Pirkėjų vertinimai
- Giedrius (2021-09-24)
-
Gaila, kad beveik nesutinkamas Lietuvoje. - Henrikas (2017-02-10)
-
- Kristina (2016-04-15)
-
- Saulė (2016-04-11)
-
- Virginija (2016-01-17)
-
- Rima (2015-11-13)
-
- Laura (2015-09-30)
-
- Donatas (2015-07-27)
-
- Vytautas (2015-03-04)
-
- Andrius (2014-09-18)
-
Komentarai