Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Feudi di San Gregorio SERPICO Irpinia Aglianico DOC


2013 / 750 ml
Rūšinis vynas su saugoma kilmės vietos nuoroda
Raudonas vynas / Sausas / Vidutinio sunkumo
Vynuogės: Aglianico
Brandintas ąžuolo statinėse: 18 mėn.
Alkoholio kiekis: 14% tūrio
Kamštis: natūralus
Gamintojas: Feudi di San Gregorio / Italija / Regionas: Campania / Vietovė: Irpinia
Robert Parker 94 (2015), 94 (2013), 93 (2012), 95+ (2010), 98 (2001), Wine Enthusiast 93 (2012, 2010), Wine Spectator 92 (2012), James Suckling 94 (2008)

Būsena: Laikinai prekės nebeturime.

50,00 €
Spalva: rubino raudonumo
Kvapas: kompleksiška vyšnių džemo, prieskonių, kavos ir kakavos aromatų puokštė
Skonis: subalansuotas prieskoningumas ir minerališkumas, labai ilgas poskonis
Rekomenduojama patiekimo temperatūra: 16-18 °C.
Rekomenduojama prie: antienos, žąsies, kalakutienos, keptos mėsos, kietųjų sūrių, žvėrienos
Rekomenduojama dekantuoti: 0,5 val.
Rekomenduojama laikyti butelyje: 3-12 metų


Rinktinis pietų Italijos klasikinio raudonojo vyno pavyzdys.


Vynas 18 mėnesių brandinamas vidutiniškai degintose prancūziško ąžuolo 50 hl talpose ir dar 12 mėnesių butelyje.


Feudi di San Gregorio yra moderni vyninė, 1986 m. įkurta  senų tradicijų žemėje, kuri valdo vienus iš seniausių vynuogynų visoje Italijoje. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad vyną čia gamino dar senovės romėnai 590 metais. Šiandien pasaulyje Feudi di San Gregorio simbolizuoja pietų Italijos vyno gamybos ir alkoholio vartojimo kultūros renesansą.


Prestižiniuose Italijos vyno apdovanojimuose Oscar del Vino 2011 ir 2013 metais Feudi di San Gregorio pelnė metų vyninės apdovanojimą. Tuo metu 2013 metais vienas iš vyninės konsultantų, Riccardo Cotarella pelnė metų vyndario apdovanojimą.


www.feudi.it


Puikių tradicijų vynuogių veislė Aglianico yra didingiausia ir svarbiausia vynuogių veislė pietuose. Iš jos gaminamas puikusis pietų Italijos vynas.  Aglianico laikoma viena iš geriausių Italijos raudonųjų vynuogių veislių. Dėl vynuogių pavadinimo kilmės nesutariama. Skirtinguose veikaluose žodžio Aglianico (arba Glianica) kilmė siejama su Hellanico arba Elenico, pripažįstant, kad tai graikiškos kilmės vynuogių veislės, išvestos Eubojoje (Graikijos saloje), pavadinimas. Džambatista Dela Porta (1592 m.) helėnų vynuogynus susiejo su antikos laikų veisle Helvolae, kurią aprašė Kolumela ir Plinijus. Naujesniais tyrimais, per kuriuos atskleista, kad žodžiai Guaranico ir Glianico skamba panašiai, buvo tęsiamas Guarino Veroniečio, kurį citavo Plinijus, darbas. Nustatyta, kad tarp žodžių Aglianico ir Aleatico nėra tapatumo – vien tik leksinis panašumas, jie išvesti kaip Elėjos (gr. Elea) ir (arba) Velijos (it. – Velia)sinonimai. Dar įdomesnė Andrea Bači (196 m.) etimologinė diskusija, kuriojedidingų raudonųjų vynuogių Aglianico pavadinimas aiškinamasgraikiškais žodžiais aglaos (skaidrus) ir aglaia (didingas).

Parašykite atsiliepimą apie šią prekę

Jūs žiūrite: Feudi di San Gregorio SERPICO Irpinia Aglianico DOC

Prašome įvertinti šią prekę *

  1 žvaigždutė 2 žvaigždutės 3 žvaigždutės 4 žvaigždutės 5 žvaigždutės

Komentarai

  Kraunama...