Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Feudi di San Gregorio PIANO DI MONTEVERGINE TAURASI RISERVA DOCG


2013 / 750 ml
Rūšinis vynas su kontroliuojama ir garantuojama kilmės vietos nuoroda
Raudonas vynas / Sausas / Sunkus
Vynuogės: Aglianico
Brandintas ąžuolo statinėse: 24 mėn.
Alkoholio kiekis: 14.5% tūrio
Kamštis: natūralus
Gamintojas: Feudi di San Gregorio / Italija / Regionas: Campania / Vietovė: Taurasi
Robert Parker 96 (2013), 93 (2011), 95 (2010), Fondazione Italiana Sommelier 5* (2011), Wine Enthusiast 92 (2011)

Būsena: Laikinai prekės nebeturime.

45,00 €
Spalva: nuostabi rubino spalva
Kvapas: gervuogių, slyvų ir juodųjų vyšnių aromatai, balzaminės ir prieskonių natos
Skonis: švelnus,minerališkas, gerai subalansuotas, švelnūs taninai, labai ilgas poskonis
Rekomenduojama patiekimo temperatūra: 18-20 °C.
Rekomenduojama prie: ėrienos, kietųjų sūrių, žvėrienos
Rekomenduojama dekantuoti: 1 val.
Rekomenduojama laikyti butelyje: 5-25 metus


Legendinis Kampanijos regiono vynas, 18-24 mėn. brandintas vidutinio skrudinimo prancūziško ąžuolo statinėse, po to mažiausiai 24 mėnesius butelyje, iš išskirtinio Piano Di Montevergine vynuogyno, kuriame vynmedžiai auga kartu su lazdynais bei alyvmedžiais.


Taurasi apylinkėse Aglianico vynuogynams yra susidariusios idealios sąlygos - švaru, vulkaninis dirvožemis, neprieinama. Viskas ko reikia tvirtam ir subalansuotam aukščiausio lygio vynui pagaminti.


Puikių tradicijų vynuogių veislė Aglianico yra didingiausia ir svarbiausia vynuogių veislė pietuose. Iš jos gaminamas puikusis pietų Italijos vynas.  Aglianico laikoma viena iš geriausių Italijos raudonųjų vynuogių veislių. Dėl vynuogių pavadinimo kilmės nesutariama. Skirtinguose veikaluose žodžio Aglianico (arba Glianica) kilmė siejama su Hellanico arba Elenico, pripažįstant, kad tai graikiškos kilmės vynuogių veislės, išvestos Eubojoje (Graikijos saloje), pavadinimas. Džambatista Dela Porta (1592 m.) helėnų vynuogynus susiejo su antikos laikų veisle Helvolae, kurią aprašė Kolumela ir Plinijus. Naujesniais tyrimais, per kuriuos atskleista, kad žodžiai Guaranico ir Glianico skamba panašiai, buvo tęsiamas Guarino Veroniečio, kurį citavo Plinijus, darbas. Nustatyta, kad tarp žodžių Aglianico ir Aleatico nėra tapatumo – vien tik leksinis panašumas, jie išvesti kaip Elėjos (gr. Elea) ir (arba) Velijos (it. – Velia) sinonimai. Dar įdomesnė Andrea Bači (196 m.) etimologinė diskusija, kurioje didingų raudonųjų vynuogių Aglianico pavadinimas aiškinamas graikiškais žodžiais aglaos (skaidrus) ir aglaia (didingas).


Feudi di San Gregorio daugybę metų kartu su Neapolio ir Milano universitetų techniniais konsultantais vykdo projektą, skirtą šių ypatingų vynuogių vertei pripažinti. Atlikdama po savo teritoriją pasklidusios šios veislės patriarchės, gyvuojančios daugybę amžių ir pasižyminčios ypatingu žavesiu, tyrimą ir analizuodama įvairių atrinktų Aglianico teritorijų dirvožemį bei mikroklimatą (Taurazio, Vulturės ir Taburno), Feudi di San Gregorio priskiria šią vynuogių veislę prie pagrindinių veislių pasaulyje.


Feudi di San Gregorio yra moderni vyninė, 1986 m. įkurta  senų tradicijų žemėje, kuri valdo vienus iš seniausių vynuogynų visoje Italijoje. Rašytiniuose šaltiniuose minima, kad vyną čia gamino dar senovės romėnai 590 metais. Šiandien pasaulyje Feudi di San Gregorio simbolizuoja pietų Italijos vyno gamybos ir alkoholio vartojimo kultūros renesansą.
2013 metais Oscar del Vino Feudi di San Gregorio pelnė metų vyninės apdovanojimą. Tuo tarpu, vienas iš vyninės konsultantų, Riccardo Cotarella pelnė metų vyndario apdovanojimą.


www.feudi.it

Parašykite atsiliepimą apie šią prekę

Jūs žiūrite: Feudi di San Gregorio PIANO DI MONTEVERGINE TAURASI RISERVA DOCG

Prašome įvertinti šią prekę *

  1 žvaigždutė 2 žvaigždutės 3 žvaigždutės 4 žvaigždutės 5 žvaigždutės

Komentarai

  Kraunama...