Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Cantina Gentili POGGIO SPINO Chianti DOCG


2019 / 750 ml
Rūšinis vynas su kontroliuojama ir garantuojama kilmės vietos nuoroda
Raudonas vynas / Sausas / Vidutinio sunkumo
Vynuogės: Colorino, Sangiovese
Brandintas ąžuolo statinėse: 6 mėn.
Alkoholio kiekis: 13.5% tūrio
Kamštis: natūralus
Gamintojas: Cantina Gentili / Italija / Regionas: Toscana / Vietovė: Chianti
www.vynai.com 87

Būsena: Laikinai prekės nebeturime.

10,00 €
Spalva: nuostabiai skaidri rubino
Kvapas: gėlių ir rūgščių vyšnių aromatas, uoslei taip pat leidžiantis pajusti pamiškės kvapus, saldymedį, lengvų žolelių ir vos juntamų prieskonių atspalvį
Skonis: lengvas, švelnus rūgštumas su jaunais taninais, tinkama struktūra ir alkoholio kiekis, puikiai derantis skonio ir kvapo santykis
Rekomenduojama prie: antienos, žąsies, kalakutienos, dešrelių, makaronų, mėsos, picos, sūrio
Rekomenduojama dekantuoti: 0,5 val.
Rekomenduojama laikyti butelyje: 2-5 metus

Klasikinis Toskanos raudonasis vynas iš nedidelės šeimos vyninės.


Chianti vynas (kjantis) gaminamas Kjančio regione, centrinėje Toskanos dalyje. Istoriškai jis siejamas su storapilviu buteliu, apipintu šiaudų vytelėmis ir vadinamu fiaschi (it. nesėkmė). Kjantis, išsidriekęs centrinėje Toskanos dalyje, laikomas didžiausiu Toskanos vyno gamybos regionu, jame pagaminama daugiau kaip milijonas vyno dėžių per metus. Kjantyje gaminamas ne tik garsusis raudonasis Chianti vynas, bet ir baltasis, kitos rūšies raudonasis ir šventas vynas (it. Vin Santo).


Pirmą kartą dokumentuose Chianti vynas paminėtas XIII amžiuje, kai vynuogininkystė klestėjo Kjančio kalnuose, supančiuose Florenciją. Netoliese esančiuose Kastelinos, Gajolos ir Rados miesteliuose pirkliai sudarė Kjančio lygą (it. – Lega del Chianti), kad galėtų gaminti vyną ir skatinti jo pardavimą.
Nuo 1996 m. Chianti ir Chianti Classico vynas buvo gaminami 75–100 proc. iš Sangiovese, iki 10 proc. iš Canaiolo, iki 20 proc. iš kitų patvirtintų vynuogių rūšių –Cabernet Sauvignon, Merlot ar Syrah.
Sangiovese (tariama – sandžovėzė) – tai Italijos raudonojo vyno vynuogių veislė, kurios pavadinimas kilo iš lotyniškų žodžių sanguis Jovis – Jupiterio kraujas. Sangiovese vynuogės buvo gerai žinomos dar iki XVI a. Jaunas Sangiovese vynuogių vynas yra gaivus, braškių skonio, su vos juntamais prieskoniais, tačiau brandinant statinėse lengvai įgauna ąžuolo arba netgi deguto skonį. Nors nėra toks aromatingas kaip kitų vynuogių rūšių – Pinot Noir, Cabernet Sauvignon ir Syrah – raudonasis vynas, Sangiovese vynuogių vynui būdingas rūgščių raudonų vyšnių kvapas su žemės ir arbatmedžio natomis. Iš Sangiovese vynuogių gaminamam vynui paprastai būdingas didesnis nei vidutinis taninų kiekis ir didelis rūgštingumas.


Vynuogės nuskinamos rankomis į dėžes, tada vyksta alkoholinė fermentacija plieno talpyklose ir viena pienarūgštės fermentacijos dalis plieno talpyklose, kita – statinėse, kuriose jau bent kartą prieš tai buvo laikytas vynas. Pusę brandinimo laiko, kuris sudaro 5–6 mėnesius, vynas brandinamas plieno talpyklose, kitą pusę – statinėse, jau prieš tai naudotose vyno gamybai. Po to vynas 2–3 mėnesius laikomas buteliuose.


Jis tinka prie daugybės patiekalų: nuo pirmųjų vietinės virtuvės patiekalų (makaronai su ragu padažu (pici al ragù), makaronai su miško grybais ir šoninės gabalėliais) iki begalės antrųjų (triušis alla porchetta, keptas paršelis, dešrelės su brokoliais, suktinukai ant iešmo ir grigliate miste).


Šeimos vyninė Cantina Gentili Carlo e Figli SNC nuo 1963 m. gamina kjantį iš šeimos vynuogynuose užaugintų vynuogių.


Vynuogynai išsidėstę Toskanos regione, Četonos kalno papėdėje, 250–350 metrų virš jūros lygio aukštyje. Iš Gentili auginamų vynuogių 80 % sudaro vietinės SangiovesePrugnolo GentileColorinoMalvasia del Chianti ir Trebbiano Toscano veislės, o likusios yra Cabernet SauvignonMerlot ir Chardonnay.


 www.gentiliwine.comParašykite atsiliepimą apie šią prekę

Jūs žiūrite: Cantina Gentili POGGIO SPINO Chianti DOCG

Prašome įvertinti šią prekę *

  1 žvaigždutė 2 žvaigždutės 3 žvaigždutės 4 žvaigždutės 5 žvaigždutės

Pirkėjų vertinimai

Jonas (2014-05-30)
Skanus Chiantis

Komentarai

  Kraunama...