Viskis „Ballantine’s” maišomas iš keturiuose Škotijos kampeliuose – Speisaide, Hailende, Ailos saloje ir Loulende – gaminamo salyklinio viskio.
Išskirtinis viskio „Ballantine’s” bruožas – darnus, švelnus ir saldus skonis, kurį lemia jame vyraujantis salyklinis „Glenburgie” ir „Miltonduff” viskis. Laikantis Georges’o Ballantine’o nuostatos, viskis „Ballantine’s” dažniausiai brandinamas rankų darbo burbono statinėse.
Salyklinio viskio gamybos procesą sudaro 5 etapai, jo metu miežių ir vandens misa pridėjus mielių fermentuojama, po to gautas skystis distiliuojamas specialiuose katiluose, kad miežiuose esantis krakmolas virstų cukrumi, o cukrus – alkoholiu, po to viskis brandinamas. Viskio „Ballantine’s” gamintojai pirmieji pripažino, kad rankų darbo burbono statinėse brandintas viskis yra ypatingas.
Viskio „Ballantine’s” istorija prasidėjo 1827 metais, kai fermerio sūnus George’as Ballantine’as Edinburge įkūrė bakalėjos parduotuvę. Iš čia jis pradėjo tiekti rinktinį viskį išskirtiniams klientams.
Kai verslas suklestėjo, George’as įtraukė į jį du savo sūnus ir pavadino savo prekybos įmonę „George Ballantine & Son”. Įmonė ėmė eksportuoti maišytą viskį į visas pasaulio šalis, ir jos pavadinimą greitai imta sieti su meistriškai sumaišytu aukštos kokybės viskiu.
Gana greitai įmonė „George Ballantine & Son” pelnė du svarbius apdovanojimus. 1895 m. karalienė Viktorija suteikė įmonei karališkojo tiekėjo titulą (Royal Warrant) , kuris ypač sustiprino jos prestižą bei reputaciją, o 1938 m. įmonė gavo garbingą Škotijos didikų pripažinimą liudijantį apdovanojimą „Grant of Heraldic Arms“.
Dabar kiekvieną škotiško viskio „Ballantine’s” butelį puošia herbas, kuriame pavaizduota Škotijos vėliava ir keturi pagrindiniai viskio gamybos elementai.
Komentarai