Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

GINTARO SINO Mėlynių vynas 911


2018 / 750 ml

Raudonas vynas / Sausas / Sunkus
Vynuogės: Mėlynės
Brandintas ąžuolo statinėse: 12 mėn.
Alkoholio kiekis: 13.5% tūrio
Kamštis: klasikinis
Gamintojas: Lietungė / Lietuva / Regionas: Aukštaitija / Vietovė: Zarasų rajonas

Būsena: Laikinai prekės nebeturime.

16,00 €
Spalva: tamsi rubino spalva
Kvapas: elegantiškas tamsių uogų ir prieskonių aromatas
Skonis: poskonyje atsiveria subtilus, kompleksiškas ir švarus kūnas, papildytas šilkiniais taninais, minkšta ir elegantiška rūgštimi
Rekomenduojama patiekimo temperatūra: 16-18 °C.
Rekomenduojama prie: desertų, keptos mėsos, kietųjų sūrių
Rekomenduojama dekantuoti: 1 val.
Rekomenduojama laikyti butelyje: 2-5 metus

Tamsios rubino spalvos vynas, pilnas elegantiško tamsių uogų ir prieskonių aromato, kurį išryškina dvylikos mėnesių brandinimas europietiško ąžuolo statinėse. Poskonyje atsiveria subtilus, kompleksiškas ir švarus kūnas, papildytas šilkiniais taninais, minkšta ir elegantiška rūgštimi. Rekomenduojame prie keptos raudonos mėsos patiekalų, kietų sūrių ar tamsaus šokolado.


Drąsiai galima pasakyti, kad Mėlynių vynas – tai labiausiai pavykęs, labiausiai vertinamas ir man skaniausias  Sino vynas, kuriuo vyndarys ypač gali didžiuotis.


Vyndarystės pradžioje net svajoti apie kažką panašaus buvo nekuklu – kalbu apie vyno vyniškumą, jo panašumą į turtingą aromatais ir poskoniais, pilno kūno, taip dievinamą vynuogių vyną.


Suprantama, kad tai pirmas šios kategorijos mano vynas, ir būtų naivu manyti, kad patirtis nepatars naujų subtilybių, šlifuojant ir tobulinant puikias jo formas.


Taip šiauriečiai, turime nuostabią uogą, apie jos gydomąsias savybes nekalbėsiu, bet tik konstatuoju, kad fermentacijos proceso metu nevyksta joks kitas procesas, galintis panaikinti gerąsias uogų savybes, gaminant vyną nevykdomas joks terminis apdirbimas, tai natūralus uogų rūgimas, iš  cukraus pasigaminant alkoholiui, o alkoholis apsaugo vyną – kaip puikiai gamta pasirūpino savo gėrybėmis. O kur dar pasaulyje taip vertinamas ekologiškumas, kas mūsų miškuose ką purškia, na nebent prabėgdama stirnutė ar koks kiškis, bet lietutis ir tuos griekus patvarko, ypač Lietuvoje.


Nors šiam mėlynių vynui jau dveji metai, į butelius jis supilstytas labai neseniai, jame dar vyksta stabilizavimo procesai – vynas po truputį bręsta ir rimsta, praeis dar keli mėnesiai. Todėl šį mėlynių vyną yra būtina dekantuoti.


Dekantuojant, tai yra pravėdinant vyną, iš jo išleidžiamas jaunatviškas pasišiaušimas, šėlsmas, vynas nurimsta ir atskleidžia savo puikiąsias savybes. Atsiveria pilna aromatų jūra, galima užuosti vasaros karštį su karstelėjusiu pušų ar žolynų prieskoniais, pilną raudonų uogų ir rytinių rūkų gaivos, atsiskleidžia ilgas ir turtingas poskonis.   Uogos labai subtilios, jos neišsiduoda, nešaukia, jos miško aristokratės, jos subtiliai  šypsosi, versdamos mus spėlioti, kas čia, koks pžįstamas aromatas, kokia gi čia negirdėta vynuogių rūšis, ir, patikėkit, labai nedaugelis atspės, kad čia mėlynė – mūsų kuklioji miško mėlynė, be pompastikos, be perdėto sureikšminimo, mūsų nuo vaikystės pažįstama uoga, galinti daryti stebuklus.


Ilgas dvylikos mėnesių brandinimas europietiško ąžuolo statinėse vynui priduoda svorio, jis įgauna taurumo, būdingo tik labai vertinamiems vynams. Būdingas gero vyno vyniškas aromatas labai stebina žmones, suprantančius vynuose, verčiasi jų pasaulis, neįtikėtina – vynas iš mėlynių?- ilgas žiūrėjimas į mane (gal pokštas) ir ilgas tylėjimas, uostant ir uostant taurėje besišypsantį lietuvišką uogų vyną.


Gintaro Sino šeimos vyninėje vynai gaminami tik iš natūralių, kruopščiai atrinktų vaisių ir uogų, pasitelkus geras europines vyndarystės tradicijas bei asmeninius atradimus, siekiant atskleisti mūsų klimatui būdingų vaisių ir uogų pranašumus ir savybes, labiau tinkančias subtiliam šiaurietiškam skoniui.


gintarosino.eu

Parašykite atsiliepimą apie šią prekę

Jūs žiūrite: GINTARO SINO Mėlynių vynas 911

Prašome įvertinti šią prekę *

  1 žvaigždutė 2 žvaigždutės 3 žvaigždutės 4 žvaigždutės 5 žvaigždutės

Pirkėjų vertinimai

Rymantas (2020-12-17)
Pagarba Lietuviams pagaliau pagaminus tarptautinio lygio vyna.
Albina (2018-10-19)
Labai skanus ir taurus gerimas. Rekomenduoju visiems
Mantas (2018-07-11)
Mano nuomone, tai yra geriausias lietuviškas vynas. Būtina dekantuoti, kaip rašoma ant butelio. In my opinion this is the best lithuanian wine.

Komentarai

  Kraunama...