Užsakius iki 14 val., pristatymas visoje Lietuvoje - sekančią darbo dieną arba šeštadienį. + 370 686 25652, mail@vynoguru.lt. Vilniuje galimas skubus pristatymas.

Château de Parenchère

Château de Parenchère vynasChâteau de Parenchère vyninė yra įsikūrusi rytinėje Bordeaux (Bordo) regiono vynuogynų zonoje. Šio XVIII amžiaus Perigoro architektūrinio ansamblio pamatus dar 1570 m.  padėjo Fourgoignières lordas Pierre’as de Parenchièresas. Vėliau dvaras buvo sugriautas, o atstatytas 1731 m. XVIII amžiuje vyno brolija atsodino vynuogynus, o jų vyną net tais laikais ypač vertino ir Bordo, ir Anglijos pirkliai. Tarp vėlesnių savininkų paminėtinas Napoleono armijos generolas Subervie, kuris dalyvavo Vaterlo mūšyje ir gyveno dvare iki 1856 m. Nuo 1958 m. dvaras priklauso Gazaniolų šeimai.

Château de Parenchère priklauso 153 ha žemės. Iš jų 63 ha sudaro vynuogynai, išdėstyti geriausiuose sklypuose, išimtinai ant kalvų, kad būtų užtikrinamas geriausias natūralus drenažas. Todėl vynuogių kokybė nenukenčia nuo susikaupusio vandens.
Be to, dėl idealaus išdėstymo vynuogės nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro gauna daug saulės, o tai padeda joms pasiekti geriausią brandą net ir nepalankaus oro metais. Tad vynuogės aiškiai išreiškia visą savo aromatą ir skonio turtingumą. Čia dirvožemis susideda iš kreidingo molio su labai didele molio dalimi, kas yra neįprasta šioje srityje ir turi įtakos čia gaminamų vynų stiprumui.

Château de Parenchère vynuogių veislių pasirinkimą diktuoja ne mada, o tai, kuri veislė duoda geriausius rezultatus kiekviename plote, atsižvelgiant į dirvožemį, reljefą ir klimatą.

59 hektaruose auginamos šios raudonųjų vynuogių veislės:

• 50 % Merlot
• 40 % Cabernet Sauvignon (atviriausiuose sklypuose)
• 9 % Cabernet Franc
• 1 % Malbec

4 hektaruose auginamos baltųjų vynuogių veislės:
• 70 % Sauvignon
• 20 % Semillon
• 10 % Muscadelle

Pagal aromatų ir struktūrų suderinamumą maišant skirtingų veislių vynuoges,  išgaunamas Parenchère vynų išbaigtumas ir balansas.

Parenchère pastaruoju metu teikia pirmenybę didesniam sodinimo tankiui. Siekiama 5000 litrų iš vieno hektaro vidutinio derlingumo, kai  ant vieno Merlot vynmedžio užauginamos mažiausiai 7–8 kekės, ant Cabernet Sauvignon – 10–12 kekių. Tai padeda išgauti didesnį vyno tankį ir apimtį, nuolat gerinti vyno kokybę. Tačiau vynuogynai persodinami labai palaipsniui, siekiant išsaugoti kuo daugiau senesnių vynmedžių – vidutiniškai 25 metų, o kai kur net daugiau nei 40 metų amžiaus. Šios proporcijos palaipsniui kinta, nes vynmedžiai kasmet persodinami apie 5700 vienetų į hektarą tankumu.

Château de Parenchère vynai yra pelnę platų tarptautinį pripažinimą, daug apdovanojimų ir puikius kritikų vertinimus.
Vienas žymiausių pasaulio vyno ekspertų Robert M. Parker, Jr pasakė: "Mums reikia daugiau tokių vynų, kaip Parenchere - puikių Bordeaux Supérieurs prieinamomis kainomis."

Be tradicinių savo vynų Parenchère gamina išskirtinį vyną Esprit de Parenchere, kurio kasmet pagaminama tik po 6000 butelių.

www.parenchere.com

Mažėjantis
puslapyje
 • Kolekcinis rinkinys  Gamintojas: / / Regionas:

  Rinkinys solidžių vynų, kuriais galima papildyti vyno lentyną ir kurių skonis bėgant metams dar gerės. 6 buteliai.

  Sužinoti daugiau
  141,50 €

  Kaina nuo: 13,50 €

 • Baltas vynas dovanų dėžutėje  Gamintojas: / / Regionas:
  Du populiariausi ir labiausiai vertinami baltieji vynai dovanų dėžutėje įpakuoti medžio drožlėmis. Sužinoti daugiau
  26,50 €

  Kaina nuo: 1,50 €

 • Rinkinys "Vasara 2"  Gamintojas: / / Regionas:

  6 vasariški vynai iš Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos.

  Sužinoti daugiau
  53,60 €

  Kaina nuo: 7,50 €

 • Rinkinys "Prie mėsos"  Gamintojas: / / Regionas:

  Atrinkti 6 buteliai vidutinės kainos puikaus vyno, kuris idealiai tinka prie mėsos patiekalų. Rinkinyje rasite vynų iš skirtingų regionų Italijoje, Prancūzijos bei Ispanijos.

  Sužinoti daugiau
  69,00 €

  Kaina nuo: 10,00 €

 • Grill rinkinys  Gamintojas: / / Regionas:
  Puikių vynų rinkinys prie laužo kepsnių gamtoje. Sužinoti daugiau
  70,50 €

  Kaina nuo: 10,50 €

 • Dovana - trys vyno buteliai medinėje dėžutėje  Gamintojas: / / Regionas:

  Trys buteliai puikaus skonio raudono vyno medinėje dėžutėje išklotoje medžio drožlėmis - visada puiki dovana.
  Tai kiekvienos šalies klasika: Bordeaux iš Prancūzijos, Chianti Riserva iš Italijos ir Rioja Reserva iš Ispanijos.

  Sužinoti daugiau
  58,50 €

  Kaina nuo: 1,50 €

Mažėjantis
puslapyje
  Kraunama...